Przerwy w dostawie wody – komunikat

Szanowni Państwo!

Realizowana inwestycja budowy nowej stacji uzdatniania wody przy ulicy Ogrodowej w Pełczycach wkracza w etap rozruchu nowej technologii. Wiąże się to z koniecznością przełączenia dwóch z czterech pomp głębinowych oraz jednego z dwóch zbiorników retencyjnych, na potrzeby zasilania nowej stacji uzdatniania wody w celu przeprowadzenia jej skutecznego rozruchu.  Oznacza to spadek wydajności pracy stacji, a zatem również spadek ilości wydobywanej wody o połowę.

 W związku z powyższym w okresie  od 28 kwietnia  do 15 maja 2020 r.  miejscowościach: Pełczyce, Bolewice, Chrapowo, Sarnik, Wierzchno, Jagów, Trzęsacz, Ługowo, Krzynki, Niesporowice  Łyskowo, Żydowo,  Niepołcko oraz Wilcze zasilanych przez stację uzdatniania wody w Pełczycach w okresach wzmożonego poboru mogą następować przerwy w dostawie wody.

We wskazanym czasie bardzo prosimy wszystkich odbiorców wody z wymienionych wyżej miejscowości o wyrozumiałość w przypadku występowania przerw w dostawie wody oraz – dla dobra i komfortu wszystkich zainteresowanych – o rozsądne gospodarowanie zasobami wodnymi.

Działkowców oraz rolników prosimy o organizowanie zapasów wody w porach nocnych.

Za utrudnienia przepraszamy.

Ten post ma 2 komentarzy

  1. Anna

    Czy będą podane godziny braku wody w danym dniu.

    1. admin

      Tak jak jest napisane w komunikacie powyżej – chwilowe przerwy w dostawie wody mogą się pojawić w sytuacji wzmożonego rozbioru przez odbiorców, a tego niestety nie jesteśmy w stanie przewidzieć.

Dodaj komentarz